Šrejber definitivně vytlačí akcionáře firmy vzešlé z kuponového fondu

Pětačtyřicetiletý Milan Šrejber zcela ovládne firmu ŠTI-CZ. Prostřednictvím Pankráce se mu podařilo naakumulovat 92,6 procent. ŠTI-CZ se na konci roku 2007 vydělila z ŠTI Holding, což je někdejší Šrejber Tennis Investing – investiční privatizační fond. Jde o jeden z úspěšnějších kuponových fondů, díky němuž se stal Šrejber miliardářem. Nově vzniklá společnost převzala v podstatě veškerý majetek bývalého fondu.

Vytlačení akcionáři si mezi sebou rozdělí 93,4 milionů korun. Firmu ŠTI-CZ nabídka Šrejbrova Pankráce oceňuje na 1,26 miliardy korun. Majetek společnosti představuje 58 procent Stipanu a jeho dceřiné podniky Pelo a lucemburský DRAK, které vlastní akcie za miliardy korun.

Investor Šrejber byl před více než osmi lety odsouzen na pět a půl let, později byl omilostněn. Velké peníze vydělal při kuponové privatizaci, patřil mezi hlavní privatizátory Třineckých železáren. Skandál se Šrejbrovými sponzorskými miliony pro ODS stály za pádem Klausovy vlády. Václav Klaus navždy ztratil výkonnou moc v České republice. Valnou část majetku má dnes Šrejber v akciích a nemovitostech.
-mote-

Předcházející článek

Česká pobočka japonské Toyoty překvapila historicky rekordní ztrátou

Následující článek

Nového předsedu pražské ODS vyberou Janoušek, Rittig, Pergl, Hrdlička