Štefunko se naplno pustil do Eldorada. Dostane se na miliardu?

V listopadu loňského roku web motejlek.com informoval, že PPF Petra Kellnera najala Martina Štefunka na restrukturalizaci ruského maloobchodního řetězce s elektronikou a bílou technikou Eldorado. Dlouholetý investiční ředitel a dealmaker konkureční skupiny Penta Investments se už naplno pustil do práce v problémové síti. Pokud uspěje, může počítat s velmi zajímavou prémií. V tomto ohledu patří Slovák Štefunko mezi nejúspěšnější manažery na českém trhu.

Dvaatřicetiletý Štefunko udělal ještě v dresu Penty celou řadu hodně dobrých obchodů. Proslavil ho zejména nákup a prodej Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava. Akvizice prostřednictvím LBO (leveraged buy-out) byla ve své době v České republice naprostou novinkou. Penta na transakci vydělala miliardy korun. Štefunko na tom významně participoval. Díky podstatné účasti na dalších úspěšných obchodech, Pentu opustil jako velmi bohatý muž. Dle odhadu motejlek.com celkem inkasoval 600 až 750 milionů korun.
-mot-

Více informací o Štefunkovi a jeho podstatných vazbách naleznete v článku Restrukturalizaci Eldorada dělá pro PPF bývalý dealmaker konkurenční finanční skupiny, který je přístupný pro registrované uživatele.

Předcházející článek

Po Ondřejovi Hradilovi zbyl v Kovohutích Břidličná téměř dvoumiliardový zásek

Následující článek

Slovenský miliardář Mario Hoffmann si jde do Česka pro dost drahé miliardy