Stravovanie v Petržalke

Rád využijem ponuku pána Motejlka, ktorý sa mimochodom netají dešpektom k slovenskej gastronómii a podelím sa s čitateľmi motejlek.com so svojím zážitkom s relatívne novou bratislavskou reštauráciou s panázijským zameraním – Fou Zoo.

Poloha reštaurácie je pomerne zvláštna, nachádza sa totiž v Petržalke, na druhej strane nie je problém s parkovaním a je ľahko dostupná aj pre ľudí, ktorí cez Bratislavu len prechádzajú. Interiér Fou Zoo je mimoriadne zaujímavý a úplne sa odlišuje od iných reštaurácií, majiteľom evidentne záleží na tom, aby svojim hosťom ponúkli viacrozmerný zážitok a nesústreďujú sa len na jedlo.

Personál reštaurácie bol príjemný a nevtieravo úslužný, no na obsluhu v Dégustation Bohême Bourgeoise to teda nemalo, s inými špičkovými reštauráciami autor tohto článku zatiaľ žiaľ skúsenosti nemá.

Čo sa týka jedla, mal som možnosť ochutnať mnoho položiek z menu. S vynikajúcou spoločnosťou s ktorou som sa do Fou Zoo vybral sme sa rozhodli, že si objednáme rôzne predjedlá a hlavné jedlá a všetko sme degustovali. Všetko jedlo bolo veľmi chutné, čo sa od reštaurácie očakáva, vzhľadom na to, že ju slovenský ekonomický týždenník Trend ocenil piatimi hviezdičkami a tretím miestom v celkovom poradí najkvalitnejších reštaurácií na Slovensku.

V prípade návštevy by ste rozhodne mali ochutnať thajskú kokosovú polievku Tom kar, čo sa týka predjedla, viacerí sme sa zhodli na tom, že osmažené tigrie krevety s wasabi omáčkou sú mimoriadne lahodné. Gastronomickým zážitkom večera bola pre mňa osobne atlantická treskovitá ryba Black cod marinovná v miso omáčke, ktorej úžasná chuť je aj po niekoľkých dňoch pre moje chuťové poháriky nezabudnuteľným zážitkom. Nedá mi však nespomenúť, hoci takmer vôbec nejem hovädzie mäso, hovädzí steak s restovanými shitake hubami, pri ktorom som myslel na to, či sa tým, že nejem hovädzie neochudobňujem o podobne famózne chute, každopádne neváhal by som ho komukoľvek odporučiť. Pre milovníkov hydiny ešte spomeniem marinované kačacie prsia podávané s foie gras.

Keď dezert, tak jednoznačne guľa z bielej čokolády, čokoľvek by som k nej napísal nebolo by to dostatočné, toto proste musíte ochutnať.

Keď si budete chcieť dopriať skutočne nezabudnuteľný zážitok, rozhodne sa to prejaví na účte a ľahko sa vám môže stať, že za večeru pre dvoch zaplatíte viac ako dvesto euro, no viem si predstaviť že by som odchádzal veľmi spokojný aj keby som sa rozhodol zmestiť sa do tridsať euro pre jedného. Fou Zoo je nepochybne reštaurácia ktorá posúva gastronómiu na Slovensku o mílové kroky vpred a bez váhania ju odporúčam každému navštíviť.
-mad-

Předcházející článek

Přituhuje, vlastníci dluhopisů Sazky včera odmítli souhlas s moratoriem

Následující článek

Energetický a průmyslový holding se zajímá o další velkou polskou firmu