Střet mezi Litvinem a Jančurou se přenesl na soudní půdu

Ve středu 25. listopadu bude u brněnského městského soudu vypovídat Radim Jančura, majitel a ředitel společnosti Student Agency. Šéf konkurenční Asiany Alexej Litvin ho obvinil ze spoluúčasti na krádeži majetku jeho firmy. Jde o dvě dálková světla pro autobus značky Scania Irizar. Obviněným je bývalý pracovník Asiany Martin Truhlář, který podle názoru Litvina a vyšetřovatelů, odcizil Asianě pět světel v hodnotě 57 331,80 korun za kus Asianě. Následně dvě z nich prodal za šedesát tisíc korun Jančurovi. Majitel Student Agency tvrdí, že neměl sebemenší ponětí o tom, že by světla byla získána nepoctivě.

Obviněný Truhlář policii sdělil, že světla pořídil v továrně firmy Scania ve španělském San Sebastianu. Tvrdí, že jej přišla na několik plechovek piva. Nedokáže si ale vzpomenout, jak vypadal člověk, který mu světla prodal, ani místo, kde se měl prodej uskutečnit. Nedokáže ani říct, při které z jeho cest do Španělska se to přesně stalo.

Soud dal za pravdu žalobě společnosti Asiana a odsoudil Truhláře za krádež na jeden rok odnětí svobody podmíněně s odkladem na dva roky, také mu nařídil uhradit společnosti hmotnou škodu ve výši 229 328 korun. Truhlář se odvolal a v tuto chvíli spis zkoumá Městský soud v Brně.
Pro motejlek.com Natallia Sudlianková, Pražský telegraf

Předcházející článek

Zlínská PGS-International bude stavět elektrárnu pro ruského oligarchu Viktora Vekselberga

Následující článek

Potkali se u miliardáře Pavlici, ale jenom na chvíli