Tajemství mailu Václava Klause juniora

Velká mela se strhla po zveřejnění mailu, v němž Václav Klaus junior odpověděl pracovnici vydavatelství Mafra na nabídku inzertního prostoru. Je třeba vysvětlit, jak se mail, v němž ředitel gymnázia PORG nabídku odmítá s pozdravem „ktéé tomof muj“, dostal na motejlek.com.

Jsem už několik let Klausův spoluhráč v jím vedeném šachovém klubu PORG, sdružujícím dnes už několik desítek šachistů rozličného věku, profesí a pohledů na svět. Jeho názory na politiku, Evropu či jeho otce se s mými potkávají jen zřídka a lépe je, když se spolu bavíme o francouzské hře černými než o francouzských volbách, nicméně platí, že jde o silnou osobnost s velkým přehledem a jím vedená škola je hodnocena jako nejlepší v zemi. (Jím vedený šachový klub také, ale to jen mezi jeho hráči).

Členové klubu spolu čile korespondují a předseda Klaus se profiluje jako glosátor se svérázným smyslem pro humor, ať už jde o popisy šachových klání, nebo komentáře k veřejnému dění. Na rozdíl od jeho otce u něj nepostrádám schopnost dělat si legraci sám ze sebe.

Jeho replika Mafře byla příspěvkem do debaty o prezidentské kampani, které se ani šachisti, zpravidla podivní lidé, nevyhnuli. Jakožto volič Karla Schwarzenberga, za což budu v klubu pokárán, jsem z onoho mailu, označujícího Mafru jako volební štáb a utahujícího si ze Schwarzenbergova zpěvu hymny, necítil nic, z čeho je Klaus mladší napadán. Jako ředitel soukromého gymnázia má právo vybrat si inzertní médium podle vlastního vkusu a jestli je za hranou vkusu jeho parodie Schwarzenberga, nechávám na čtenáři. Mail jsem považoval za fór, jemuž bude slušet místo v blogové sekci našeho webu. Klaus nebyl nadšen, ale stejně jsem jeho dopis poslal do světa.

Nevím, jak tuhle bouři ve sklenici vody hodnotí sám Schwarzenberg, ale řekl bych, že se usmívá.
Petr Skočdopole

Předcházející článek

ČEZ odejde a Albánie pozhasíná

Následující článek

Trochu silná káva