Téměř 200 Čechů a Slováků má majetek přes 1 miliardu korun

Poslední seznam nejbohatších Čechů a Slováků jsem sestavoval v létě 2007 v časopise Týden. Tehdy obsahoval 101 jmen. Na prvním místě byl s velkým náskokem Petr Kellner. Letos ho střídá Andrej Babiš, jediný vlastník chemicko-zemědělsko-potravinářského konglomerátu Agrofert Holding. Důkladné konzultace a propočty mluví jasně, právě on patří na první místo.

Mezi oběma titány českého byznysu je podstatný rozdíl. Majoritní vlastník skupiny PPF Kellner je ryzí spekulant, kupující, co se namane. Jeho podnikání, především v Rusku, je hodně adrenalinové. Připomíná spíše gambling. Naopak průmyslník Babiš systematicky buduje vertikálně i horizontálně propojené impérium, které nemá v regionu obdoby. Oproti roku 2007 nejsou tento rok v první pětce Karel Komárek prostřední a Jozef Tkáč.

Letošní žebříček obsahuje téměř 200 jmen žen a mužů. O mnohých z nich dosud nebyly publikovány žádné informace. Úplný seznam nejmajetnějších Čechů a Slováků zveřejní web motejlek.com koncem týdne. Bude ale přístupný pouze registrovaným uživatelům.
-mot-

Předcházející článek

Před čtyřmi lety začala monumentální bitva mezi Komárky a E.ON Ruhrgasem/SPP

Následující článek

Třetí nejbohatší občan České republiky se stal potřetí otcem