Těžké časy Jiřího Lobkowicze, k bouřlivému rozvodu přibylo insolvenční řízení

Krajský soud v Praze rozhodl o zahájení insolvenčního řízení proti Jiřímu Lobkowiczovi. Třiapadesátiletý (spolu)majitel mělnického zámku si objednal různé služby od společnosti Czech consulting and development a pak za ně nezaplatil. Firma za něj vyjednávala s Českými přístavy a městem Mělník. Podařilo se jí domluvit pro Lobkowicze velmi zajímavé podmínky. Celkový dluh „šlechtice“ vůči Czech consulting and development dosahuje výše 3,5 milionů korun plus daň z přidané hodnoty.

Pro Lobkowicze nemusí být zrovna příjemné, že se oznámení o zahájení insolvenčního řízení na jeho osobu objeví na finančním úřadě, celním úřadě, správě sociálního zabezpečení, úřadě práce, okresním soudě nebo na krajském státním zastupitelství.

Lobkowicz se v současné době rozvádí. Manželka Bettina Lobkowiczová po něm požaduje ve Švýcarsku miliardu korun. Mezi manželi to vře. Padla řada trestních oznámení, silná slova a běží kolem deseti soudních sporů.

Nad Lobkowiczem se vznáší lehce temná minulost. Byl členem dozorčí rady Investiční a Poštovní banky v době, kdy nad ní stát ztratil kontrolu a ovládla ji skupina vedená kmotrem Jiřím Tesařem a jeho prvním pomocníkem Liborem Procházkou. Jakou roli při změně poměrů v bance hrál Lobkowicz, je dnes už jen těžko zjistitelné.
-mot-

Předcházející článek

Patrik Tkáč: Spartu neprodáme

Následující článek

Bankovní úvěry Agrofertu překročily miliardu eur. Jaká je dnes hodnota tohoto mamutího holdingu?