Time Warner opět zachraňuje CETV, akcie majitele Novy na chvíli vyletěly o 28 procent

Počínání společnosti Time Warner, respektive její odnože Timer Warner Media Holdings, je pro bermudskou Central European Media Enterprises naprosto zásadní. Včerejší oznámení, že majitelce tuzemské TV Nova poskytne půjčku 300 milionů USD na splacení dluhopisů v příštím roce, vyhnalo dnes akcie CETV na Nasdaqu o 28 procent výše. Následné „vystřízlivění“ vedlo k podstatnému propadu. Nicméně CETV skončila dnešní obchodování v solidním plusu 8,4 procent.

Kdyby nebylo Time Warner, CETV by už zřejmě nebyla. První záchrana z její strany přišla 23. března 2009, kdy americký mediální a zábavní kolos nalil do kapitálu kolabující CETV v přepočtu bezmála pět miliard korun. Získal za to 31 procent firmy. Akcie na Bermudách zaregistrované společnosti během jediného dne posílily o téměř 40 procent. V následujích měsících se nárůst počítal v řádu mnoha stovek procent.

Aktuální pomoc povede ke zvýšení podílu Time Warner na 40 procent, následně může vzrůst až na 49,9 procent. Pro akcionáře CETV jde o velmi dobrou zprávu, která by měla významně zhodnotit jejich investici/spekulaci.
-mot-

Autor je akcionářem CETV

Předcházející článek

Radovan Vítek zarazil akvizice v ČR, závazky jeho CPI jsou poměrně značné

Následující článek

Dluží Zátorského aerolinky nejvíc Světlíkovi s Komárkem?