Továrník František Studénka je blízko převzetí zkrachovalé slovenské měďárny Colmet

Třiačtyřicetiletý miliardář František Studénka pokračuje v nákupním tažení. Z údajů ve slovenském Obchodném vestníku vyplývá, že jeho společnost Signum podala nabídku na převzetí zkrachovalého výrobce měděných rour, tyčí a drátů z Povážské Bystrice Colmet Slovakia. Někdejší Měď Povrly Slovakia je v konkursu od loňského dubna. Tehdy věřitelům dlužila v přepočtu výrazně přes 300 milionů korun.

Příznivec skupiny Rammstein a myslivec Studénka za padlý podnik nabídl 2 miliony eur. Pokud zaplatí do konce září, případně se neobjeví lepší nabídka, bude Colmet jeho. Pravděpodobnost, že se tak stane, je velmi vysoká.

Studénka je úspěšný továrník. V Česku se stal přeborníkem v žárovém zinkování. Předloni jeho Signum vydělalo 247 milionů korun po zdanění. Ziskovost společnosti vzhledem k obratu je enormní. Vlastní kapitál převyšuje miliardu korun.

Signum se zaměřuje na žárové zinkování, žárové odstředivé zinkování, vyrábí a montuje ocelové konstrukce. Předloni na konci roku přibylo práškové lakování a kovovýroba. Signum tehdy prosinci koupilo od Jaroslava Paprstky za 210 milionů firmu Qualite. Studénkovy továrny se dnes nacházejí v Hustopečích, Deštné u Jindřichova Hradce, Prostějově, Moravském Písku, Českých Budějovicích, Prievidzi a Humenném.
-mot-

Signum v číslech (v milionech Kč)
rok tržby čistý zisk
2004 547 46
2005 700 84
2006 853 116
2007 1243 156
2008 1096 247

Předcházející článek

Kandidát na primátora Tůma je bez peněz. Včera se to řešilo na večeři u Gabriela Eichlera

Následující článek

Další informace o Tůmově fundraisingové večeři, včetně jmen dalších účastníků, budou zveřejněna během víkendu