Tržní kapitalizace Facebooku v prodlouženém obchodování padla o 150 miliard dolarů

Nejúspěšnější sociální síť na světě Facebook dnes krátce po konci obchodování na Nasdaqu oznámila výsledky za druhé letošní čtvrtletí. Na první pohled impozantní čísla. Tržby meziročně vzrostly o 42 procent, čistý zisk o 31 procent. Denních aktivních uživatelů bylo v červnu v průměru 1,47 miliardy a měsíčních aktivních úživatelů 2,23 miliardy. V obou případech to představuje meziroční růst o 11 procent. Zisk překročil očekávání průměrného odhadu 35 analytiků, tržby velice mírně zaostaly.

V takzvaném prodlouženém obchodování to začalo propadem o 7-10 procent, což je celkem robustní sešup. Po zhruba hodině a dvaceti minutách pád akceleroval a po necelých dvou hodinách představoval mohutných 24 procent. Společnost v tu chvíli ztratila na tržní kapitalizaci bezmála 150 miliard dolarů. Za další hodinu se ztráta stabilizovala na přibližně dvaceti procentech. Historie asi nepamatuje takový propad během necelých dvou hodin.

Zítřejší start standardního obchodování na Nasdaqu bude rozhodně zajímavý. Při těchto pohybech je příhodné bedlivě stiuaci sledovat a v ideálním případě na ni profitovat. Všem přejeme mnoho zdaru!

Předcházející článek

ČNB do toho šlape, jako by se hodně bála: Další dvě předběžka proti WPB Capital

Následující článek

Ještě nedávno robustní podnik skončil v konkurzu