Tykač s Podkonickým mají smůlu, soud odložil pondělní dražbu akcií Sokolovské uhelné

Okresní soud v Karlových Varech odložil dražbu třiceti procent akcií Sokolovské uhelné, která měla proběhnout v pondělí 14. června. A to až do doby, než bude rozhodnuto o vylučovací žalobě, kterou podala Sokolovská uhelná a její dva akcionáři František Štěpánek a Jaroslav Rokos. Podle firmy a vlastníků 70 procent Sokolovské uhelné by akcie vlastněné Janem Kroužeckým neměly být předmětem dražby. Jinými slovy to znamená, že se má exekutor Juraj Podkonický zhojit na jiném majetku Kroužeckého, proti němuž je vedena exekuce.

Největší dražba (bráno podle skutečné hodnoty draženého majetku) v dějinách České republiky se měla uskutečnit ve Wellness Hotel Stepu na Praze 9. Dražit se měly akcie Jana Kroužeckého, které představují 30 procent základního kapitálu těžební a elektrárenské společnosti Sokolovská uhelná.

V zásadě jde o to, že Kroužecký se před lety dohodl s Pavlem Tykačem na prodeji třiceti procent Sokolovské uhelné. Přímý prodej někomu jinému než dalším dvěm akcionářům – Františku Štěpánkovi a Jaroslavu Rokosovi, dle stanov nepřipadá v úvahu. Proto Tykač a spol. vymysleli exekuci na Kroužeckého podíl v Sokolovské. Exekuce se s chutí jemu vlastní ujal Juraj Podkonický, dražebníkem je Global Brokers, která pro Tykače dělá od devadesátých let. Je to jediná možnost, jak se může Tykač k podílu dostat. Celé je to tedy jenom fraška.

Férová hodnota Kroužeckého balíku výrazně přesahuje 5 miliard korun. Za poslední čtyři roky Sokolovská uhelná vydělala přes šest miliard korun po zdanění. Tykač má v současné době k dispozici kolem deseti miliard, miliardy mají i Štěpánek s Rokosem. Zajímavý souboj se ale zatím konat nebude.
-mot-

Předcházející článek

Neoliberální oligarchizace společnosti – reakce ctihodného muže

Následující článek

Sázka na Diega Maradonu, u Chance