Tykač se marně pokoušel prosadit své lidi do vedení Sokolovské uhelné

Valná hromada společnosti Sokolovská uhelná byla jako vždy v posledních letech poměrně živá. Do těžařské a energetické firmy, jejiž hodnota překračuje dvacet miliard korun, se pokouší nabourat Pavel Tykač. V minulosti dosti brutálně, například přes manželky majoritních vlastníků. Predátor z Čelákovic de facto kontroluje třicetiprocentní podíl, který formálně vlastní Jan Kroužecký.

Kroužecký se zásadně valných hromad Sokolovské uhelné nezúčastňuje. Pravidelně ho (Tykače) zastupuje pražský advokát Radek Bláha. Většinou nebývá dobře připraven a na valných hromadách působí, jemně řečeno, tak trochu zmateně. Na té poslední, ve druhé polovině května, se marně pokoušel protlačit do představenstva Jana Klaka a do dozorčí rady Milana Kroba, který v minulosti působil ve strukturách skupiny PPF.

O Kroužeckého (Tykačových) lidech ani nebylo hlasováno, neboť to v zásadě nebylo možné. Zmatený Bláha se snažil zachovat tvář a proto navrhl, aby byl z představenstva odvolán František Štěpánek, největší akcionář, předseda představenstva a generální ředitel Sokolovské uhelné. Stejně jako v případě Klaka a Kroba neuspěl.

Sokolovská uhelná loni vydělala 2,27 miliard korun po zdanění. Valná hromada rozhodla, že 200 milionů korun z loňského zisku bude vyplaceno na tantiémách.
-mot-

Předcházející článek

Obchodník s elektřinou Pavel Miklas měl obrat 5,7 miliard korun

Následující článek

Druhá „rána“ pro ČEZ, tentokrát z Polska