Unimex Group loni vydělal přes miliardu korun, letos chce získat ČSA

Skupina Unimex Group loni dosáhla opět velmi dobrých hospodářských výsledků. „Čísla za rok 2008 ještě úplně neznám, ale budou přibližně na úrovni 2007,“ sdělil webu motejlek.com Jiří Šimáně, spolumajitel společnosti. V roce 2007 Unimex Group vykázal konsolidovaný čistý zisk ve výši 1,28 miliardy korun, obrat byl zhruba 6,65 miliard. Pokud se podobná čísla potvrdí za rok 2008, stoupne vlastní kapitál skupiny na 7 miliard Kč.

Hlavním zájmem Unimexu v letošním roce jsou České aerolinie. „Budeme se snažit získat České aerolinie,“ dodal Šimáně. Unimex Group je v dobré finanční kondici, takže může uspět. V roce 2006 prodal za více než dvě miliardy korun cestovní kancelář Čedok, o rok později za více než miliardu podíl v aeroliniích Travel Service. Skupina je při penězích a vždy má k dispozici několik vlastních miliard korun.

Loni Unimex Group využil opci na zpětný nákup části akcií a spolu s Romanem Vikem zvýšil podíl v Travel Service z dvaceti na 34 procent. Zbytek vlastní Icelandair Group.

Unimex Group zastřešuje větší množství společností. Mezi nejdůležitější patří Unimex Group, uzavřený investiční fond, Global Stores, Travel Free, developerský UG-D nebo Global Spirits. Skupina dále vlastní řadu nemovitostí v centrální části Prahy či letadlo Cessna Citation Sovereign. Vlastníky Unimexu jsou ze 60 procent Jiří Šimáně a ze 40 procent Jaromír Šmejkal. Unimex většinu dalších firem a podílů vlastní přes švédský holding Global Trade Opportunities. Švédsko si Šimáně se Šmejkalem vybrali pro velmi stabilní právní prostředí a podporu kapitálového rozvoje.
-mot-

Předcházející článek

Patria mezi čtyřmi tisíci a osmdesáti korunami aneb jistota padesátinásobku

Následující článek

Pátá největší česká stavební firma je v insolvenčním řízení, poslali ji tam Turkovi