Úpis akcií Fortuny začně 11. října. Penta na IPO vyčlení třicet pět procent společnosti

Investiční skupina Penta Investments dnes večer definitivně rozhodla, že uvede na burzy ve Varšavě a v Praze akcie sázkového holdingu Fortuna Entertainment Group. Důležitým signálem pro rozhodnutí Penty byl zájem ze strany polských fondů. Penta uvolní 35 procent Fortuny, úpis začne 11. října a bude probíhat zhruba sedm pracovních dní.

Penta si cení celou Fortunu na 250 milionů eur, což představuje zhruba 12 až 13 násobek očekávaného letošního čistého zisku (Česko představuje 45 procent, Slovensko 35 procent a Polsko 20 procent). Při tržní kapitalizaci 250 milionů eur Penta počítá, že dividendový výnos bude představovat 7 až 8 procent.

Současný vlastník také věří, že poroste cena akcií. Důležitým předpokladem je dvojciferný růst internetového sázení, vstup na nové trhy, povolení internetového sázení v Polsku. Vzhledem k velikosti tohoto trhu jde o naprosto zásadní událost. Polská vláda by mohla povolit internetové sázení už v průběhu příštího roku.

Poradenství při IPO Fortuny je v režii UniCreditu a Erste. Příští týden odstartuje roadshow pro investory. Pokud všechno proběhne hladce a úpis skončí úspěchem, Penta vyšle na burzy i řetězce Žabka a Dr.Max.
-mot-

analýza ze začátku letošního roku
http://www.motejlek.com/burzovni-vyhlidky-fortuny-jeji-slaba-a-silna-mista

Předcházející článek

UniCredit Bank, Komerční banka, Miroslav Gažo a Česká spořitelna zatím Šušáka v Prostějově nechtějí

Následující článek

Potkali se v Bakalově kantýně II. – tentokrát plné obsazení