Už brzy: Michal Šnobr ke zprávě KPMG o prodeji I & C Energo

Páteční rezignací na post šéfa dozorčí rady ČEZu se Martin Roman vyhnul přímé konfrontaci se zprávou KPMG o prodeji třebíčské firmy I & C Energo, která byla jedním z bodů jednání. Zasedání dozorčího orgánu v tu chvíli už vedl jeho místopředseda Václav Pačes. Roman se tedy alespoň formálně vyhnul zjevnému konfliktu zájmů, protože audit prošetřoval především jeho rozhodnutí z doby, kdy byl předsedou představenstva ČEZu.

Zpráva byla dozorčí radou vzata na vědomí a její stručné závěry ČEZ zveřejnil. Splňuje přesně to, co motejlek.com avizoval. Vše od počátku shledává bezproblémovým, dokonce vychvaluje i značně diskutabilní majetkový vstup ČEZu do maďarského MOLu, související s transakcí I & C Energo. Jeho zúčtování má přijít v lednu příštího roku, kdy vyprší opce MOLu na zpětný odkup akcií. Podle motejlek.com bude výsledkem znehodnocení zhruba šestnáctimiliardové investice z počátku roku 2008.

Protože jsme se prodejem I & C Energo i souvislostmi zabývali v mnoha článcích, požádali jsme nyní o komentář ke zprávě Michala Šnobra, akcionáře ČEZu a kritika Romanova i současného Benešova vedení. Už na něm pracuje.
-pes-

Předcházející článek

František Savov přitvrdil v boji se státem o více než 800 milionů korun

Následující článek

Čeho se bojí Michal Hašek a Roman Onderka