Veletrhy Brno vykázaly velkou ztrátu, německý majoritní vlastník odmítá spekulace o prodeji svého podílu

Ekonomická krize drtivě dopadla na Veletrhy Brno, největší tuzemskou veletržní společnost. Pokles tržeb z pořádání výstav a vysoké náklady spojené s enormní dluhovou zátěží vedly v loňském roce ke konsolidované ztrátě ve výši 155 milionů korun. V roce 2008 skupina vykázala zisk po zdanění 121 milionů.

Majoritní vlastník Messe Düsseldorf chce podle důvěryhodných zdrojů motejlek.cm nelehkou situaci řešit prodejem aktiv. Jde především o odprodej pavilonu D, který by měl za 180 milionů koupit Jihomoravský kraj. Další majetek k prodeji je Brno Inn, kde Veletrhy Brno drží přes 70 procent. Firma vlastní hotel Holiday Inn Brno, který disponuje více než 200 pokoji v kategorii čtyři hvězdy superior. Hotel loni ale také hodně propadl. Zisk se snížil z 21 na dva miliony korun.

Společnost Messe Düsseldorf je podle informací motejlek.com připravena prodat svůj 61 procentní majoritní podíl ve Veletrzích Brno. „Messe Düsseldorf považuje investici ve společnosti Veletrhy Brno za dlouhodobou a v žádném případě neuvažuje o prodeji majoritního podílu. Akcionáři a statutární orgány společnosti takovou možnost neprojednávaly,“ sdělil k tomu Herbert Vogt, předseda představenstva Veletrhů Brno a zástupce německého akcionáře.

Je dobré ještě připomenout, že zdaleka ne všechny firmy působící ve veletržní branži byly loni tolik zasaženy jako Veletrhy Brno. Například Výstaviště České Budějovice, které je dvojkou na českém trhu, vykázalo zisk po zdanění ve výši 15 milionů korun.
-mot-

Předcházející článek

Do insolvenčního řízení se společností Oleofin vstoupila státní zástupkyně

Následující článek

Letní tip pro Topolánka a jeho zasloužilé ministry