Zajímavá výzva pro jihlavskou stavební firmu PSJ v Rusku

V době vyostřených vztahů Ruska a Evropské unie kvůli Ukrajině se české stavební a developerské firmě PSJ podařil na východní frontě dobrý zásah. V půl roku trvajícím tendru na výstavbu nového terminálu mezinárodního letiště Strigino v Nižním Novgorodu porazila převážně ruskou, původně až dvaadvacetičlennou konkurenci, a otevřela si dveře k projektu, který neskončí jen jednou zakázkou.

Zaostalé Strigino z dřevních sovětských časů, které má ambici stát se nejvýznamnějším hubem centrálního Ruska, plánuje modernizaci už několik let. Architektonický projekt je hotov, termíny výstavby se ale mnohokrát posunuly, věc se rozhýbala až loni. V říjnu se přihlásilo 23 uchazečů do výběrového řízení na firmu, která terminál postaví. Se čtrnácti z nich se započalo v prosinci soutěžní vyjednávání, z něhož se vyklubala sedmička finalistů – kromě PSJ ještě turecký Yenigün a pětice ruských firem. Na počátku tohoto týdne byla nabídka jihlavského holdingu vybrána jako nejlepší.

Jde o první etapu výstavby terminálu na ploše zhruba 25 tisíc metrů čtverečních s očekávanými investičními náklady kolem miliardy rublů (560 milionů korun). Hotova by měla být příští rok. Pak se plánují další dvě podobně nákladné etapy, které by se měly dokončit do roku 2021.
-pes-

Předcházející článek

Devět nejvýkonnějších společností z portfolia Penty Investments

Následující článek

Werk pohltí druhou největší produkční firmu uskupení Finitrading/Moravia Steel/TŽ