Vojna ještě neskončila. Pár poznámek minoritního akcionáře k amsterdamské valné hromadě AAA Auto

Na valné hromadě 21.6. v Amsterdamu byl značný odpor proti Dennymu a přes 30 akcionářů hlasovalo proti účetní závěrce. To se jim moc nehodilo, tak zadržovali zápis z valné hromady (oficiálně odůvodněno zdržením u holandské notářky). Po urgencích minoritních akcionářů se objevil předevčírem na webu AAA Auto. Ovšem značně zcenzurovaný, bez obsahu diskuze a dokonce i bez prezence akcionářů. Ti se ale budou dožadovat jeho plné verze.

Styl komunikace managementu AAA Auto se táhne případem od začátku, statutární zástupci vykreslují stav firmy jinak do médií a jinak jednají. Důvodem odporu akcionářů je managementem AAA schválený bonus Dennymu ve výši 1,8 milionu eur. Představenstvo, které podle valnou hromadou schválené směrnice „Politika odměňování AAA Auto Group N.V. odráží zásadní orientaci společnosti na výkon a růst, zohledňuje vnitřní a vnější souvislosti a odráží principy dobré správy a řízení společnosti“ schválilo bonus ve chvíli, která se nápadně kryje s Dennyho vyjádřeními, že situace na trhu ojetin je nejhorší za 60 let.
Tomáš Jankůj, minoritní akcionář AAA Auto

Poznámka motejlek.com: Anthony Denny se pokouší vytěsnit minoritní akcionáře AAA Auto za cenu 23,30 korun za jednu akcii. Poměrně významná část z nich se ale bude dožadovat úplně jiné částky. Sil a peněz na to mají dost.

Předcházející článek

Mezi EP Energy a klíčovými podniky skupiny kormidlované Danielem Křetínským mizí mezifirmy

Následující článek

Rumunská plynová investice Jiřího Šmejce a partnerů nabobtnala (upraveno)