Začínají bezesné noci pokladníků ODS a ČSSD aneb za vším hledej peníze!

Sobotní televizní záběry po 14.00 hod. mi připomněly známou scénu z amerického katastrofického filmu 2012, kdy mnich se nevěřícně dívá ze svého chrámu ve výšce 7000m v Himalájích na obří vlnu, která se valí přes Himaláje. Stejné pohledy ve tvářích od Paroubka, Langra, Svobody a profesora z Hradu mi tento film připomněly.

Ale to jsem trochu odbočil. Za vším hledej peníze teď platí dvojnásob. Každý správný pokladník politické strany při kalkulacích, kolik sehnat na volební kampaň vychází z údajů předešlých voleb, volebních preferencí a kolik vůdcové stran naslibovali oficiálním a neoficiálním sponzorům za to, když je podpoří a co jim za to mohou ze státního rozpočtu nabídnout, které státní zakázky půjdou „udělat.“

A nyní je všechno jinak. Kupeckými počty vychází, že obě „vládní“ strany ztratily 1/3 hlasů, což je totéž jako 1/3 státních příspěvků za volby. V korunovém vyjádření jsou to stovky miliónu korun, za celé čtyřleté volební období, které budou chybět na zaplacení dluhů a hlavně na další podzimní komunální volby. A hlavně omezené možnosti při rozdělování státních zakázek, jelikož obě nové „vládní“strany, tedy TOP 09 a VV, deklarovaly, že toto si přece ohlídají, ne?

Jestli se píše o Pyrrhově vítězství ČSSD, mám obavy, že to je jen předzvěst toho, jak ODS vyhoří na podzim ve své hlavní baště Praze, jelikož voliči se sami přesvědčili, že dle francouzského „Volič je v den voleb král,“ skutečně platí a rozkrádání Prahy ve velkém se „zúročí“ v podzimních komunálních volbách.
-nik-

Předcházející článek

STZ končí se zpracováním řepky olejky, Sisák a Procházka vytáhli Lisovnu

Následující článek

ODS v čele s Topolánkem by získala víc hlasů než s jeho náhradníkem