Zeman o Šloufovi: Věnuje se vnoučatům a firmu předá synovi

Miroslav Šlouf, ona neodmyslitelná součást Miloše Zemana a muž, který svého času řídil chod menšinové vlády a mnohá ministerstva, už ve svých čtyřiašedesáti letech myslí na penzi. Stále se sice snaží, aby jeho starý přítel měl dostatek peněz na prezidentskou kampaň, součástí jeho volebního štábu ale není a Zeman s ním ani nepočítá do žádné funkce na Hradě, bude-li zvolen.

„Víte, vstoupil do penzijního věku, nedávno postavil dům za Prahou a v něm se věnuje svým pěti vnoučatům. Já kdybych měl pět vnoučat, věnuji se jim také,“ řekl autorovi článku nad lahví borovičky dnes večer na Šloufovu adresu Zeman. Podle něj se Šlouf také brzy stáhne ze své firmy Slávia Consulting, kterou přenechá synovi Ondřejovi, toho času lobbistovi v Bruselu.

Slávia Consulting je „eseróčko“ se základním kapitálem 500 tisíc korun, jehož je Miroslav Šlouf jediným majitelem. A to je asi tak vše podstatné, co o firmě lze oficiálně zjistit, neboť například účetní výkazy do obchodního rejstříku nezakládá. V Česku ale zastupuje zájmy ruské společnosti Lukoil, takže jistě nestrádá.
-pes-

Předcházející článek

Privatizátorům Mostecké uhelné se zabavuje i jejich český majetek

Následující článek

motejlek.com odhaduje majetek postižené šestice privatizátorů MUS na zhruba 30 miliard korun