Zmrtvýchvstání značky Head, alespoň na svazích ve Whistleru

Nejúspěšnější značkou sjezdových lyží na zimní olympiádě v kanadském Vancouveru je zatím rakouský (ale v Nizozemí zaregistrovaný) Head. Z osmnácti dosud rozdělených medailí si lyžařky a lyžaři jezdíci na Headech připsali plných 8 (tři zlaté, jednu stříbrnou a čtyři bronzové), s pěti medailemi následuje Rossignol (1-2-2) a třemi pak v minulosti jasně dominující Atomic (2-1-0). Dlouhodobě druhý Salomon a třetí Völkl jsou stále bez jediné medaile.

Head přitom na poslední zimní olympiádě v Turíně nezískal ani jedinou medaili. Je zřejmě, že se vyplatilo přetáhnout jména jako jsou Lindsey Vonnová, Anja Pärsonová, Maria Rieschová, Bode Miller nebo Didier Cuche. Zatímco na svazích Whistleru se Headu daří, jako firma bojuje o holé přežití. Akcie na vídeňské burze se pohybují pod hranicí padesáti eurocentů. To dává tržní kapitalizaci pouhých 17,5 milionů eur. Jestli dobré sportovní výsledky budou znamenat pokračování společnosti, se teprve uvidí.

V běžecké stopě je absolutním dominátorem značka Fischer. Ze sedmnácti disciplín má 14 zlatých. Z celkem 51 rozdělených medailí, připadá na Fischery 34. Následují Madshus (2-3-2), Rossignol (1-4-2) a Atomic (0-3-0).
-mot-

Předcházející článek

Loňská EBITDA čtyř hlavních dcer Profirealu dosáhla 1,2 miliardy Kč, lídrem se stalo Polsko

Následující článek

NWR – 11 mrtvých za 20 měsíců