Ztohoven a Pac-Man na Babišově poli

Jak jsme v pondělí psali, do krajiny pod Řípem se v minulých dnech zakousl symbolický žrout Pac-Man. Stalo se vysekáním řepky na poli obhospodařovaném firmou Agrobech z koncernu Agrofert ovládaného přes svěřenský fond premiérem Andrejem Babišem. K výtvoru se nyní přihlásila skupina Ztohoven.

Ztohoven, mezi jejichž nejslavnější kousky patří červené trenýrky pověšené na Pražském hradě v roce 2015 jako symbol špinavého prádla prezidenta, k akci vydali tohle prohlášení:

22. května, v mezinárodní den biodiverzity a v den výročí spuštění hry Pac-Man, skupina Ztohoven vytvořila Pac-Mana v řepkovém poli, na kterém hospodaří koncern Agrofert.
Pravděpodobně se jedná o největší obrazec v poli, rozkládající se na 18ha řepkového porostu. Pole se nachází v obci Rovné pod horou Říp.
Pac-Man vyžral dotace a podařilo se mu dokonale vyžrat také pojmy jako kapitalismus nebo socialismus, které se dnes volně zaměňují.
Jsme ve fázi společenské lobotomie, kdy pravá a levá hemisféra nesmiřitelně prosazují svou bez schopnosti hledat společnou řeč mimo kategorie pravolevého vidění světa.
Tento řez provedl Pac-Man v nás, kterého jsme nechali naplno se prosadit a nebyli schopni mu nastavit funkční bariéry. Selhali „4 duchové“, kteří na herním poli mají Pac-Mana zastavit. Pokud hráč vedený dostatečnou motivací vše sežrat zvolí vhodnou strategii, postupuje do dalších levelů hry, i když jsme si mysleli, že ten předchozí již musel být poslední. Nikdy nebude mít dost.
Pac-Man v krajině vyžírá jednotlivé složky ekosystému a zanechává za sebou monokulturní toxickou poušť.
Pac-Man ve společenském životě likviduje kulturu, individuální svobody, diverzitu podnikatelského prostředí a schopnost bez zásahu centrálního plánovače řešit krizové situace.
Pac-Man dokonale hacknul systém demokracie a kontinuálně ho zneužívá.
Pac-Man založil svůj business na daních, kterými vyžírá každého ve svém herním poli.
Pac-Man zvrací kritické myšlení a seriózní vědu.
Pac-Man si neporadí s jedinci, kteří s ním odmítají sdílet herní pole.

Vystup ze hry

Video z průletu nad řepkovým žroutem je zde: Babišův Pac-Man

Předcházející článek

Zde jsou detaily nedávné signifikantní transakce na českém trhu

Následující článek

J.P. Morgan Sr. česko-slovenského postmoderního kapitalismu & Zázračný mladý muž