AC Sparta? Kujme železo, dokud je legendární!

Přiznejme si to, fotbalisté AC Sparta všechno sami neuhrají. Ani boj na diplomatickém poli nepřinese do ligové tabulky potřebné body. A rozhodčí jak známo jezdí do zahraničí radši s Plzeňáky a plzní.

Co s tím?
Je třeba obnovit praxi let minulých, kdy se soupeři dobrovolně rozklížili (sami si dosaďte vhodnější sloveso) ještě před Průhonicemi, případně v Plzni, pokud si snad někdo dovolí přijet i z těchto končin. Až pak lze vyhrávat jako v časech, kdy byla Sparta právem označované přídomkem železná.

Ze současných hráčů pověstné železo nevydupete, zbývá tedy jediná možnost – soupeřům ho ukázat a připomínat každou vteřinu aspoň na letenském stadionu.

Například tribuny se musí jmenovat podle legend, jejichž podobizny budou shlížet na plochu. Jak vám zní tribuna Andreje Kvašňáka? Nebo tribuny Honzy Bergera, Václava Maška, případně trenéra Václava Ježka? A dalších dvacet jmen má Sparta v záloze – na rozdíl od ostatních, chudých klubů.

Třeba Plzeň, abychom uvedli jeden náhodně vybraný příklad. Ta má opravdu smůlu. Hrál za ni jmenovaný Honza Berger, ale legendou se stal až na Spartě – jinak to nevidím. To samé v rudém je i kariéra Pavla Nedvěda – až Sparta ho musela vytáhnout k výšinám, samozřejmě z Plzně. Naopak to fakt nefunguje, při vší úctě k plzeňské legendě Pavlu Horvátovi.

Nemá cenu radit vedení Sparty další železná opatření. Jistě na ně přijdou sami. No a snad si uvědomí, kdo byl opravdovou legendou a kdo pouze klaunem, byť zajímavým. Žádný jiný klub takovou minulost nemá, Sparta ano – nevyužít toho, to je jako prohrát doma s Příbramí.
-um-

Předcházející článek

Rumuni žalují v Albánii ČEZ, soud rozhodl o blokaci jeho majetku v hodnotě dvou milionů eur

Následující článek

Transakce českých kapitalistů přes 5 miliard korun – letos uskutečněné nebo běžící