Rumuni žalují v Albánii ČEZ, soud rozhodl o blokaci jeho majetku v hodnotě dvou milionů eur

Seriál Jobových zvěstí, pronásledujících energetický holding ČEZ v Albánii, nemá konce. Potomci Envera Hodži uštědřují tamní firmě CEZ Shpërndarje jednu ránu za druhou. Soud v Tiraně dnes rozhodl o zablokování účtů a majetku dceřiné firmy ČEZu v hodnotě dvou milionů eur.

Jde o žalobu, kterou na distribuční energetickou společnost podala rumunská firma SC AEM z Temešváru. Ta Čechům do Albánie dodala v roce 2011 elektroměry v hodnotě 2,5 milionu eur, zaplaceno ale nedostala. Nyní má patnáctidenní lhůtu, aby při soudním slyšení pohledávku prokázala, což, zdá se, nebude těžké. Albánský ČEZ totiž dluh nepopírá. Na blokaci majetku ovšem reaguje dosti neadekvátně. Místo, aby Rumunům neprodleně zaplatil, brání se, že toto soudní opatření může ohrozit dodávky elektřiny pro albánský lid. Už ve středu jsme informovali, že albánský energetický regulační úřad v lednu odebere ČEZu licenci. Agonie vrcholí.
-pes-

Předcházející článek

75 a dost, ikona globálního byznysu a triumfátor Ratan Táta dnes končí v čele předního světového konglomerátu Tata Group

Následující článek

AC Sparta? Kujme železo, dokud je legendární!