75 a dost, ikona globálního byznysu a triumfátor Ratan Táta dnes končí v čele předního světového konglomerátu Tata Group

Dnes pětasedmdesátiletý starý mládenec Ratan Naval Táta vytvořil z lokální indické skupiny Tata Group předního světového hráče v mnoha oblastech. Za více než dvacet let v čele Tata Group řídil pohlcení stovek podniků. Nad všemi ční někdejší chlouby britského impéria – Corus (dříve British Steel, dnes Tata Steel Europe), Jaguar Cars, Land Rover a Tetley.

Dnešní Tata Group s téměř půl milionem zaměstnanců ročně utrží kolem stovky miliard dolarů, zhruba šedesát procent připadá na zahraniční akvizice.

Tátových nástupcem v čele Tata Group se dnešním dnem stal čtyřiačtyřicetiletý Cyrus Pallonji Mistry. Jeho otec Pallonji Shapoorji Mistry je s 18,4 procenty největším jednotlivým akcionářem Tata Sons, která kontroluje celý konglomerát. Plán, který mu zanechal odcházející Táta má punc velkoleposti. Jak píše list Financial Times, do deseti let by skupina měla ročně tržit až půl bilionu dolarů. Při stávajícím zadlužení a potížích oceláren to rozhodně nebude vůbec jednoduché.

Jak Ratan Táta, tak rodina Mistryových, jsou Pársové (potomci Peršanů) a vyznavači zoroastrismu.
-mot-

Předcházející článek

Perly Bakalova mediálního domu

Následující článek

Rumuni žalují v Albánii ČEZ, soud rozhodl o blokaci jeho majetku v hodnotě dvou milionů eur