Perly Bakalova mediálního domu

Na zpravodajském webu ihned.cz (vydavatelství Economia) se objevila zpráva z „podnikového“ Ekonomu, že jihoafrická mediální a internetová skupina Naspers koupila za zhruba 5,5 miliardy korun většinový podíl v Netretail Holdingu, který je mateřskou firmou internetových obchodů Mall.cz. Ve skutečnosti Naspers za 79 procent Netretail Holdingu zaplatil 1,7 miliardy jihoafrických randů, což v přepočtu představuje zhruba 4,2 miliardy korun. 5,5 miliard je částka, která představuje ohodnocení celé společnosti Netretail Holdingu v době uskutečnění transakce.

Na ihned.cz také vyšlo: „Do vypršení stávající smlouvy na dodávky černého uhlí pro elektrárnu Počerady zbývaly už jen dny. Elektrárenská firma ČEZ se ale nakonec dohodla se společností Czech Coal, elektrárna tedy bez uhlí po Novém roce nebude“. Pravda je taková, že Elektrárna Počerady používá jako palivo hnědé uhlí. Kromě toho společnost Czech Coal dodává pouze hnědé uhlí.

Předcházející článek

Rok ve funkci

Následující článek

75 a dost, ikona globálního byznysu a triumfátor Ratan Táta dnes končí v čele předního světového konglomerátu Tata Group