Akcie CETV čeká růst, předpokládá to americká JPMorgan Chase

Nejdůvěryhodnější finanční instituce současnosti JPMorgan Chase & Co má silnou důvěru v růst akcií bermudského televizního holdingu Central European Media Enterprises. Americká velkobanka zvýšila cílovou cenu akcií majitele tuzemské Novy na 30 dolarů, v přepočtu 555 korun. JPMorgan věří v růst reklamního trhu v regionu, kde stanice spadající pod CETV vysílají.

Stejnou cílovou cenu stanovila před měsícem mnohem méně důvěryhodná Citigroup. Aktuálně nejvyšší cenu 648 korun má na akcie CETV rakouská Erste Bank. Na opačném konci je belgická KBC Securities, která letos v březnu vydala doporučení na 208 korun. KBC Securities, která je až příliš často zcela mimo, cílovou cenu stanovila dokonce až poté, kdy bylo oznámeno, že 31 procent CETV získá Time Warner, největší světová mediální firma.

CETV v pátek na pražské burze končila na 350 korunách, na newyorském Nasdaqu o pět korun výše. Podle předpokladu JPMorgan akcie čeká ještě zhruba 60procentní vzestup. Když se na začátku letošního března akcie propadly pod 120 korun, web motejlek.com vyzíval k jejich nákupu. Kdo v té době investoval, za pouhých zhruba 110 dnů svůj vklad ztrojnásobil.
-mot-

Autor je akcionářem CETV

Předcházející článek

Zástupci J&T a ČEZ se stali členy dozorčí rady německého Mibragu

Následující článek

Ministr Šebesta pokračuje v čištění Gandalovičova chléva