Ministr Šebesta pokračuje v čištění Gandalovičova chléva

Ivo Hlaváč končí jako první náměstek ministra zemědělství Jakuba Šebesty. Oficiálně byla jeho rezignace zdůvodněna tím, že kandiduje v podzimních sněmovních volbách. Na pražské kandidátce Občanské demokratické strany figuruje na desátém čísle. Hlaváč patřil mezi blízké spolupracovníky exministra zemědělství Petra Gandaloviče.

Jde o dalšího náměstka, který pod novým ministrem zemědělství v posledních třech týdnech skončil. Devátého června byl pro nekompetenci odvolán ekonomický náměstek Petr Kušnierz. Hlaváč možnému odvolání předešel vlastní rezignací. Ministr Šebesta ho rozhodně nezdržoval.

Ministerstvo zemědělství se po příchodu Petra Gandaloviče do křesla prvního muže resortu v lednu 2007 stalo velmi podivným místem. Ministr a jeho lidé tam organizovali podezřelá setkání, na nichž lobbovali za byznysmeny s pochybnou pověstí. Gandalovič se také usilovně snažil nalít 300 milionů korun do skupiny ovládané v minulosti odsouzeným Petrem Sisákem. Na poslední chvíli to zarazil Jakub Šebesta, který se snaží chlév po Gandalovičovi vymést mimo budovu ministerstva.
-mot-

Předcházející článek

Akcie CETV čeká růst, předpokládá to americká JPMorgan Chase

Následující článek

Babišova titanová Precheza krvácí v Číně, loni tam prodělala 234 milionů korun