Americký Forbes minimálně trojnásobně nadhodnotil majetek Petra Kellnera

Redaktoři amerického magazínu Forbes představili každoroční žebříček nejbohatších lidí světa. Jde o respektovaný seznam, který je brán jako berná mince. V případě České republiky se Forbes letos pořádně sekl. Majetek Petra Kellnera, vlastníka téměř 95 procent PPF Group, ohodnotil na šest miliard dolarů (lehce přes 126 miliard korun). Loni Forbes Kellnera „ocenil“ na více než 150 miliard korun.

Letošní hodnota uvedená u Kellnerova jména je ale zcela nesmyslná. Český investor prochází nesmírně těžkým obdobím. Naprosto dominantní část jeho majetku, kterou představuje téměř 95 procent z 49 procentního podílu v Generali PPF Holdingu, je zastavena. Půjčené a následně investované peníze míří především do Ruska. Všechny jsou enormně ztrátové. Stejně jako další Kellnerovy východní investice.

Zdá se, že Forbes naprosto ignoroval Kellnerovy dluhy a špatné investice. Čistá hodnota majetku významného českého investora dnes v nejlepším případě dosahuje dvou miliard amerických dolarů (kolem 42 miliard korun).

V každém případě je fajn, že se český byznysmen vypracoval na tak objemnou částku.

-mot-

Předcházející článek

Silně zadlužená Sazka obdržela od Standard & Poor`s negativní výhled

Následující článek

Provozní zisk Škody Auto se loni propadl o 147 milionů eur