Antonín Jakubše zřejmě skončí ve vedení developerské skupiny ECM

Třiapadesátiletý Antonín Jakubše je podle důvěryhodných informací webu motejlek.com na odchodu z realitní a developerské skupiny ECM, kde zastává posty viceprezidenta pro korporátní záležitosti a člena výkonné rady. Spadají pod něj vztahy s investory, právní otázky, oblast lidských zdrojů, IT a corporate governance. Do ECM nastoupil v roce 2007 a nyní se stal nadbytečným. Firma také podstatně ušetří. Šetrný Jakubše měsíčně pobírá kolem 330 tisíc korun a stejnou částku představuje bonus. Ročně jde o osm milionů plus pojistné. Jakubše loni do vedení ECM přivedl Kamila Zieglera. Viceprezident pro korporátní finance pobírá ještě o třetinu vyšší plat než odcházející.

Jakubše má za sebou pestrou manažerskou kariéru. Valnou část devadesátých let působil jako prezident a předseda představenstva Českých aerolinií. V roce 1999 mu dal padáka tehdejší ministr dopravy a spojů Antonín Peltrám. Téměř okamžitě po něm sáhl boss IPB Jiří Tesař. Posadil ho do představenstva banky a udělal z něj náměstka. Zhruba po roce banka padla a Jakubše opět hledal práci. V roce 2001 nastoupil do Aera Vodochody, kde pracoval jako prezident a předseda představenstva. V roce 2004 byl odvolán z představenstva, o rok později skočil i jako prezident. Poté nějaký čas zastupoval zámořské investory, kteří chtěli podnikat na českém leteckém nebi.

ECM Group zastřešuje více než šedesátku firem v České republice, Rusku, Holandsku, Číně, Hongkongu, Lucembursku, Rusku, Polsku a na Kypru. Dosavadní jediný vlastník holdingu Milan Janků vloží minoritu do společného podniku, který zakládá se skupinou PPF Group. Majorita mu ale nadále zůstane. ECM Group drží kolem 85 procent v ECM Real Estate Investments. S akciemi této firmy se obchoduje na pražské burze. Loni vykázala ztrátu ve výši 92 milionů eur.

Zásadním majetkem skupiny je společnost City Tower, která představuje stejnojmenný, 109 metrů vysoký mrakodrap na Pankrácké pláni. Jde o vůbec nejvyšší budovu v České republice. 95 procent City Tower vlastní ECM Real Estate Investments a 5 procent ECM Finance. Oba podíly jsou zastaveny ve prospěch Raiffeisenbank.
-mot-

Předcházející článek

Skupina J&T loni vydělala 699 milionů Kč po zdanění, zachránil ji negativní goodwill

Následující článek

Dědictví po Pragobance: Stát opět poražen Českou pojišťovnou