Bondy společnosti Sazka se za více než tři roky propadly na 47 procent

Společnost Sazka vytvořila článek „Atak na Sazku“, který nedávno pověsila na svoje webové stránky. Lze v něm najít řadu zajímavých úvah. „Objevily se též varovné signály o chystaných nákupech obligací Sazky, vydaných k financování vysočanské arény na lucemburské burze. Samozřejmě přímý útok na Sazku a její oslabení v očích investorů by mohl způsobit podstatné zlevnění takových nákupů,“ stojí například v článku.

V této souvislosti je dobré uvést pár čísel. Dnešní kurs dluhopisů Sazky uvedený na stránkách Deutsche Börse* a v agenturním servisu Bloombergu dosahuje 47 eur. Maximální hodnota 113 eur pochází z července 2007. Naopak minima bylo dosaženo 29. května letošního roku, kdy bondy propadly na 37 eur. Dluhopisy jsou splatné v roce 2021.

Kromě toho je dobré připomenout ještě jedno číslo. Je platné pro poslední prosincový den roku 2008. Zbytková splatnost nederivátových finančních závazků Sazky = 15,6 miliard korun.
-mot-

Příští text o Sazce bude věnován držitelům dluhopisů a číslům 8,5 % + 1,45 %. Kromě konkrétních jmen budou zmíněny i motivace bondholderů, které jsou až nečekaně zajímavé.

*)http://deutsche-boerse.com/dbag/dispatch/de/isg/gdb_navigation/home?module=InOverview_Bond&wp=XS0258547057&foldertype=_Bond

Předcházející článek

Vláda neprodala České aerolinie, na jejich záchranu musí najít miliardy korun

Následující článek

Dravcův nepřátelský nájezd na pražský Palác Koruna zatím nebyl úspěšný