Brno by mohlo na světovou burzu vyslat po AVG i dalšího dravce

Zatímco pět společníků brněnského Tescanu už několik let úspěšně odmítá jednoho zájemce o firmu za druhým, investoři se přece jen mohou dočkat. Ovšem až na burze. Šéf a spolumajitel firmy Jaroslav Klíma v rozhovoru pro motejlek.tv označil budoucí vstup na jeden ze světových akciových trhů za pravděpodobný.

„Není žádné rozhodnutí o tom, že bychom do pěti let měli jít na burzu. Ale když o tom přemýšlím, je dost pravděpodobné, že to tak skončí,“ řekl Klíma. Určitě to nebude burza v středoevropském regionu. Nabízí se NYSE, kde je od roku 2012 s úspěchem kotovaná AVG Technologies, původem také z Brna, nebo NASDAQ, popřípadě v Evropě Londýn či Frankfurt.

Firma si letos před fúzí s francouzskou Orsay Physics nechala ocenit svou vývojovou a výrobní část v Brně společností Deloitte. Jen strohý součet aktiv bez rozpracovaných projektů a očekávaných budoucích výnosů vyšel na 2,43 miliardy korun. Po fúzi, budoucích akvizicích a s přihlédnutím k rychlému tempu růstu by ale tržní kapitalizace firmy při případném IPO byla nepochybně mnohem vyšší.
-pes-

Předcházející článek

„Nikde se mi peníze nerozmnožují tak dobře, jako v naší firmě,“ říká šéf Tescanu Jaroslav Klíma

Následující článek

motejlek.com Privátní banka roku 2013 bude vyhlášena 12. listopadu