Brožův Yellowraazd splnil svou historickou úlohu a zmizel

Společnost Yellowraazd, která sehrála klíčovou roli v prodeji třebíčské I & C Energo z majetku skupiny ČEZ, už v holandském obchodním rejstříku nenajdete. Po sérii článků popisující pochybnou transakci se přejmenovala na Olajterv Netherlands.

Yellowraazd založil v červnu 2008 Josef Brož, obchodní partner a bez nadsázky consigliere Martina Romana, tehdy šéfa skupiny ČEZ, dnes předsedy dozorčí rady. Tři dny poté prodal ČEZ svou lukrativní dceřinou firmu I & C Energo, bez jejíchž služeb se neobejde, maďarskému koncernu MOL. Ten krátce na to s Yellowraazd uzavřel na I & C Energo předkupní právo, které tato firma loni v červnu využila a třebíčskou společnost ovládla. Těsně před tím Brož Yellowraazd převedl pod maďarské, fyzickými osobami vlastněné strojírny Olajterv. Server motejlek.com sbírá důkazy vedoucí k závěru, že I & C Energo ve skutečnosti ovládl Josef Brož/Martin Roman.

Poslední finanční výkaz Yellowraazd/Olajterv Netherlands v holandském obchodním rejstříku je z roku 2011. Firma tehdy, stejně jako v předchozích letech, disponovala aktivy v hodnotě 281 milionů korun.
-pes-

Předcházející článek

Radovan Vítek ovládl Ablon Group i personálně

Následující článek

Na investici do masa Penta nikdy nezapomene