Buddha-Bar Hotel Prague by v budoucnu mohl přejít z CPI Hotels pod BHP

Akcie hotelové firmy Best Hotel Properties (BHP) jsou zatím vhodné pouze pro investory, kteří dobře znají téměř všechna zákoutí podnikání skupiny J&T. Informace obsažené v prospektu emitenta cenného papíru jsou poměrně kusé. Tomu odpovídá aktuální akcionářská struktura.

Rodící se hotelová skupina BHP má už osm větších akcionářů. K pěti kyperským firmám Nikrock Investments, Mingle Consultancy, Anjou Enterprises, Diamond Hotels a Burios Enterprises postupně přibyly tři banky – PPF banka (5,71 %), Poštová banka (6,59 %) a J&T Banka (8,57 %).

BHP disponuje kapitálem, který v přepočtu převyšuje 9 miliard korun. Peníze jsou určeny k získání hotelů. Zatím především těch, které v posledních letech provozovala či vlastnila skupina J&T. Další hotely by BHP měla akvírovat v regionu východní Evropy ve městech jako Petrohrad, Kyjev, Karlovy Vary, Sofia, Bělehrad, Budapešť a Bukurešť.

Spolumajitel J&T Patrik Tkáč a hlavní motor vzniku hotelové části skupiny pro motejlek.com nevyloučil, že v budoucnu vy mohl přibýt i pražský pětihvězdičkový Buddha-Bar Hotel Prague. Ten dnes spadá pod realitní holding Czech Property Investments Radovana Vítka. Je provozován společností CPI Hotels a výrazně z ní vyčnívá. J&T (už brzy BHP) se v hotelu podílí na provozování stále se lepšící restaurace Buddha-Bar.

Firma BHP vznikla v roce 1998 pod názvem Spira. U jejího zrodu stáli zakladatelé skupiny Istrokapitál Radovan Vítek, Mario Hoffmann, Braňo Prieložný a Anton Siekel.
-mot-

Předcházející článek

Polský ZAK už zase platí, Plachého Chemoprojekt pokračuje v práci

Následující článek

Jan Světlík se de facto postavil proti státu