Český drogistický magnát Martin Moravec slupne další slovenskou firmu

Česká společnost p.k. Solvent kupuje v krátké době další slovenskou firmu. Po velkoobchodní části Nachemy získá Pemas plus, který je známý především řetězcem drogérii V drogéria. Osmdesát procent Pemasu drží Peter Kratochvíl a dvacet procent Milan Borhy. Skupina p.k. Solvent zastřešuje české sítě Teta a Family s více než 850 prodejnami. Po dokončení převzetí slovenských společností bude zásobovat na českém a slovenském trhu více než 1350 prodejen.

Majoritním vlastníkem p.k. Solventu je se 76 procenty sedmatřicetiletý Martin Moravec, 24 procent je v držení o pár měsíců mladšího Radko Graclíka. Společnost za poslední účetní období utržila téměř tři a půl miliardy korun. Jde o konsolidovaný údaj. Podobné číslo vykazuje i dm drogerie markt. Další konkurenti Schlecker a Rossmann zaostávají o miliardu a více korun.

Moravcova a Graclíkova firma je ale podstatně ziskovější než dm drogerie. Provozovatel konceptů Teta a Family naposledy vydělal 175 milionů korun po zdanění, za posledních šest let pak 750 milionů. Firma dm drogerie markt dosáhla čistého zisku 117 milionů.
-mot-

Předcházející článek

Detaily z arbitrážních řízení mezi Agrofertem a Orlenem

Následující článek

Křetínský si plní sen, za 22,5 miliard korun kupuje i s dluhem International Power Opatovice