Child s Widerströmem pokračují v devastaci Fortuny. Skupinu opouští hlavní bookmaker Ondřej Vích

Počínání Švéda Pera Widerströma v čele skupiny Fortuna Entertainment Group stále více devastuje majetek akcionářů. Ještě se rok nesešel s rokem, kdy je ve funkci a akcie sázkového holdingu přišly pod ním a Ianem Childem o zhruba 45 procent. Prostě se vypařily téměř 3 miliardy korun. EBITDA v prvním čtvrtletí meziročně propadla o 21 procent. Další spolupráci s tímto tandemem právě nyní ukončuje hlavní bookmaker Ondřej Vích. Na odchodu jsou i další lidé. motejlek.com má celkem přesné informace o tom, kdo se z managementu Fortuny poohlíží na pracovním trhu.

Jinak Vích má v branži dobré jméno a těší se respektu konkurence. V jeho případě určitě platí: „V kursovém sázení je kvalitní hlavní bookmaker důležitějsí než CEO. Dobrý CEO se bez něj neobejde. Průměrný CEO to s dobrým hlavním bookmakerem může dotáhnout hodně daleko“.

Vícha do Fortuny přetáhl bývalý generální ředitel Radim Haluza. Hlavním bookmakerem se stal na začátku roku 2013. Předtím řídil risk management skupiny BetClic Everest Group.

Víchovým nástupcem bude bývalý hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák, který se vrací ze slovenské Niké. No, …
-mot-

Předcházející článek

Nejdřív Bunda, teď Child s Widerströmem. Marek Biely končí v čele Fortuny SK

Následující článek

Babišův senátor Hlavatý poprvé s čistým ziskem přes půl milirady