Nejdřív Bunda, teď Child s Widerströmem. Marek Biely končí v čele Fortuny SK

Počínání Švéda Pera Widerströma v čele skupiny Fortuna Entertainment Group (FEG) stále více devastuje majetek akcionářů. Ještě se rok nesešel s rokem, kdy je ve funkci a akcie sázkového holdingu přišly pod ním a Ianem Childem o zhruba 45 procent. Prostě se vypařily skoro 3 miliardy korun. EBITDA v prvním čtvrtletí meziročně propadla o 21 procent. Další spolupráci s tímto tandemem právě nyní ukončuje úspěšný šéf Fortuny SK Marek Biely, kterého dočasně vystřídá finanční ředitel Andrej Sokol.

Biely řídil Fortunu SK už v letech 2006 až 2011. Za jeho odchodem tehdy stály rozpory s šéfem Holdingu Jiřím Bundou, který za pár měsíců dobrovolně (čti vynuceně) odešel. Biely přešel v barvách PPF do vedení Sazky. V květnu 2013 se vrátil do čela Fortuny SK. V sočasné době opouští Fortunu v situaci, kdy jím řízené Slovensko si vede velmi dobře – tržby rostou dvouciferně, zisk také roste (rok 2014). Letos má na hospodaření negativní dopak zrušení manipulačního poplatku, se kterým přišel Tipsport. Tímto krokem donutil zrušit „manipulák“ i konkurenty.

Podle kvalifikovaného odhadu motejlek.com by se cílově mohl stát nástupcem Bieleho například Rastislav Kulich z Google. Je to velký oblíbenec Iana Childa, který za Fortunu zodpovídá z pozice partnera Penty. Childovo partnerství a působení v Pentě je poněkud kuriózní. Kam dosud šlápl, tam tráva přestala růst. Není znám žádný úspěšný projekt, který by jako partner a společník Penty vedl.

V současné době je zřetelná velká nervozita mezi držiteli akcií FEG, zejména těmi polskými. Velmi důležitým datumem bude 27. srpen, kdy budou před otevřením trhu prezentovány výsledky za druhé čtvrtletí. Pokud se naplní předpoklad o propadu EBITDA o více než 30 procent, v Polsku začnou výprodeje a cena půjde strmě dolů. Dle standardních výpočtů, které při valuaci používá Penta, je v současné době férová cena někde kolem 58 korun za akcii. Pokud se potvrdí opravdu velmi špatný červenec, tak jsme zase ještě o trochu někde jinde.
-mot-

Předcházející článek

Jedna z největších českých bank bude mít nového generálního ředitele

Následující článek

Child s Widerströmem pokračují v devastaci Fortuny. Skupinu opouští hlavní bookmaker Ondřej Vích