ČSA propuštěním 860 zaměstnanců ročně ušetří přes 800 milionů korun

Obrovská přezaměstnanost, neochota jít do střetu s odbory, tolerance extrémních platů a výhod některých skupin zaměstnanců, provozování značného množství prodělečných linek, příliš velká flotila, neschopnost financování vlastního byznysu. Zhruba tak nějak by se dalo charakterizovat počínání vedení Českých aerolinií v čele s Radomírem Lašákem. Nyní se management odhodlal a rozhodl, že do jara příštího roku kolabující leteckou společnost nuceně opustí až 860 lidí. Je to tvrdé, ale tito lidé firmu dusí a táhnou ke dnu.

České aerolinie díky této poznané nutnosti ušetří ročně až přes 800 milionů korun. V prvním roce to tolik ještě nebude, protože firma vyplatí propuštěným zaměstnancům zákonné odškodné. Náklady se budou pohybovat v řádu stovek milionů korun. Pro postižené pracovníky to bude velmi nepříjemné. Aerolinie ale bez tohoto zásahu skončí v bankrotu.

Situace národního leteckého přepravce je opravdu kritická. V prvním čtvrtletí vykázal obří ztrátu přesahující 1,3 miliardy korun. Pololetí jistě nebylo o mnoho lepší. V květnu si ČSA půjčily od státního Osinku 2,5 miliardy korun. Stalo se tak vlastně v době, kdy se obvykle letecké společnosti dostávají do zisku. V této souvislosti je třeba připomenout, že ČSA v posledních dvou letech prodaly aktiva za zhruba 4 miliardy korun. Nic z toho už není, vše bylo prošustrováno nepříliš zodpovědným a nepříliš odvážným managementem.
-mot-

Předcházející článek

Billa končí v Polsku, mateřská Rewe síť prodá francouzské firmě E.Leclerc

Následující článek

Velké problémy žraloků v Karibiku