Dělení u Komárků už začalo, v pohybu je majetek za desítky miliard korun

Vážně rozpory mezi otcem a synem Komárkovými vyvolaly první podstatné pohyby v rámci rodinného holdingu KKCG. Z dceřiné KKCG Industry budou vyvedeny tři zásadní strojírenské společnosti – Bonatrans Group, ŽDB Group a Kovosvit, pod nějž spadá Kovosvit Mas. Silné uskupení předloni v souhrnu vykázalo obrat 18,5 miliard korun a vykázalo celkový zisk po zdanění přes dvě miliardy Kč. Novým vlastníkem se stane maltská firma Bonatrans Group Holding.

Přípravy na objemnou transakci již nějaký čas běží. V lednu například bylo vyměněno představenstvo Bonatransu Group a ŽDB Group. Do obou nově vstoupila Jitka Komárková, dcera Karla Komárka staršího a sestra Karla Komárka prostředního. Dále v nich sedí Komárek starší a vždy ještě jedna osoba. Představenstvo Bonatransu Group opustily Komárek prostřední a jeho věrný Pavel Šaroch.

Z tohoto vývoje vyplývá, že Komárek otec a Jitka Komárková si ponechají strojírenskou část KKCG. Komárek prostřední zřejmě ovládne ropnou a plynárenskou část holdingu. Jde zejména o podíly v SPP Bohemia a skupině Moravských naftových dolů. Čeká ho ale poměrně složité narovnání se společníky, jimiž jsou E.ON Ruhrgas a Slovenský plynárenský priemysel.
-mot-

Předcházející článek

Mezi ultraspekulanty loni kraloval David Tepper, vydělal rekordní 4 miliardy USD

Následující článek

Černouhelná Silesia bude do tří měsíců prodána, Daniel Křetínský je u toho