Mezi ultraspekulanty loni kraloval David Tepper, vydělal rekordní 4 miliardy USD

Manažeři hedgeových fondů jsou považováni za nejotrlejší spekulanty. Již devět let sestavovaný žebříček AR Absolute Return+Alpha, kdo z nich nejvíc vydělal, je očekávanou událostí.

Loňský rok byl v režii dvaapadesátiletého Davida Teppera z Appaloosa Management, který si přišel na historicky rekordní 4 miliardy dolarů. O 300 milionů překonal dosavadní rekord Johna Paulsona z roku 2007. Tepper spravuje třináct miliard dolarů. Fond Appalloosa I loni zhodnotil o 133 procent a Palomino o 129 procent. Vydělal především na bondech American International Group a bankovních titulech v čele s Bank of America.

Na druhém místě s příjmem 3,3 miliard USD skončil George Soros, majitel Soros Fund Management. Následovaný Jamesem Simonsem z Renaissance Technologies, který si přišel na 2,5 miliard. Čtvrté pořadí patří s 2,4 miliardami dosavadnímu rekordmanovi Johnu Paulsonovi z Paulson & Co. Páté místo obsadil s 1,4 miliardou Steve Cohen ze SAC Capital.

Šesté místo drží skutečná legenda. Obávaný nájezdník Carl Celian Icahn si připsal 1,3 miliardy USD. Liboval si především v dluhových instrumentech a restrukturalizacích. Přes miliardu se dostal ještě Edward Lampert. V desítce skončili také Kenneth Griffin, John Arnold a Philip Falcone. Co jméno, to postrach Wall Streetu a korporátní sféry.
-mot-

Předcházející článek

Petr Kellner drží více než 0,3 procent v italské velkopojišťovně Generali

Následující článek

Dělení u Komárků už začalo, v pohybu je majetek za desítky miliard korun