Dlouholetý finanční ředitel Sazky Prádler má pod kontrolou finance ČSTV

Finanční toky Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) řídí od začátku letošního června jednapadesátiletý Jan Prádler. Jeho angažmá znamená podstatné posílení vlivu Sazky na ČSTV, který je s téměř 68 procenty dominantním akcionářem loterijní společnosti.

Prádler je dlouholetým finančním ředitelem Sazky, druhým zástupcem generálního ředitele Aleše Hušáka a členem dozorčí rady. Pro Sazku pracuje od poloviny devadesátých let. V ČSTV bude kromě řízení finančních toků analyzovat hospodaření s majetkem, který se počítá v řádu desítek miliard. Měl by optimalizovat jeho strukturu a správu.

V zásadě půjde o to, aby ČSTV našel nové finanční zdroje, kterých se mu dramaticky nedostává. Více než půl miliardy korun ročně, které dříve dostával od Sazky, je momentálně naprosto nereálných. Prádler bude muset začít s rozprodejem majetku. Jen tak může dojít ke snížení tlaku na loterijní společnost a jejího ředitele Hušáka.

A rozhodně je, co prodávat. ČSTV vlastní obrovské množství budov a sportovišť po celé České republice, kontroluje lyžařské areály ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, Harrachově a na Zadově, plavecký areál v pražském Podolí. Vůbec nejhodnotnější majetek představuje obrovský development na Strahově.

Za připomenutí stojí, že Prádler loni pobýval několik měsíců v New Yorku. Podle informací motejlek.com je jeho vztah s Hušákem dosti napjatý. Definitivní rozchod obou mužů je ale nepravděpodobný – jeden na druhého toho vědí až příliš mnoho. Prádler měl v minulosti velmi blízko k Martinu Ulčákovi. Znají se z osmdesátých let, kdy patřili mezi špičky Socialistického svazu mládeže. Prádler má navíc cennou praxi z podniku Restaurace a jídelny Prahy 7, v němž několik let pracoval.
-mot-

Předcházející článek

Česká pobočka ruského Gazpromu změní vlastnickou strukturu

Následující článek

Skupina Penta Investments loni nechala slušně vydělat Tomáše Chreneka