Dokonalý obrat na AVG. Akcie firmy od pátého října posílily o 71 procent

Vstup antivirové společnosti AVG Technologies na newyorskou burzu na začátku letošního února dopadl hrůzostrašně. Akcie holandské firmy s českými kořeny první den obchodování propadly o bezmála devatenáct procent. Následoval další pád, občas mírný vzestup, ale tendence byla zřetelně negativní. Pomyslné dno přišlo pátého října, kdy se dala akcie AVG pořídit za 9,43 USD, tedy 42 procent pod upisovací cenou. IPO vypadalo jako naprostý propadák.

Někdy v té době se ale na AVG objevil kupec, který postupně nahromadil přes 2,7 milionů akcií, což představuje více než pět procent společnosti. Jednalo se o Wolf Fund Management. Firma měla buď dobrý čich nebo informace, že se kolem AVG připravují velmi zajímavé věci.

Další akcelerace růstu přišla na konci listopadu, kdy producent antivirů podepsal dohodu se společností Google, která mu minimálně na dva roky zajišťuje poměrně vysoké příjmy. Poté přišla smlouva s Yahoo! a také českou firmou Seznam.cz. Management AVG zřetelně našel další možnosti generování peněz. Na akciích se to projevilo více než náramně. Jednom za poslední měsíc přidaly více než 31 procent. Koncem minulého týdne překonaly upisovací cenu, která činila 16 dolarů.

Aktuální tržní kapitalizace AVG dosahuje 878 milionů dolarů. Další vývoj vypadá slibně. Důležitý bude 27. únor 2013, kdy společnost reportuje hospodářské výsledky.
-mot-

Předcházející článek

Prodej albánského ČEZu? Ne, spíš vyvlastnění

Následující článek

Kolik vlastně skupina PPF Group vydělala na Sazce