Hodnota kapitálu na úrovni finančního konglomerátu PPF za rok spadla o deset miliard korun

Zákon o finančních konglomerátech vyžaduje po bankovních a dalších finančních institucích různé údaje. Jedním z nich je například hodnota kapitálových požadavků na úrovni finančního konglomerátu. V případě PPF byla na konci poloviny letošního roku částka vyčíslena na 19,62 miliard korun. PPF ji o 4,7 miliard korun převyšovala.

Meziročně ale došlo k podstatné změně. Loni v létě totiž hodnota kapitálu převyšovala kapitálové požadavky konglomerátu PPF o 16,5 miliard korun. Pokles za pouhých dvanáct měsíců o 11,8 miliard korun vypadá dosti divoce. Za prudkým snížením stojí meziroční pokles hodnoty kapitálu na úrovni finančního konglomerátu PPF o 10,4 miliard korun (z 34,7 na 24,3 miliard).

Pokud se podíváme na údaje z konce loňského března a porovnáme je s letošním posledním červnem, je rozdíl ještě podstatně vyšší. Dosahuje plných 20,9 miliard korun.

Za výraznou změnou hodnot může stát dění kolem subholdingu spotřebitelského financování Home Credit, který je dnes financován jen a pouze mateřskou skupinou PPF.

Zákon o finančních konglomerátech obsahuje několik ustanovení. Z jednoho z nich například vyplývá, že téměř 95 procentní vlastník skupiny PPF Petr Kellner je smíšenou finanční holdingovou osobou v čele finančního konglomerátu.
-mot-

Předcházející článek

Bývalý trpaslík ze Svijan zvýšil čistý zisk na 97 milionů korun

Následující článek

Kofola podstatně zvýšila zisk, EBITDA za devět měsíců přesáhla 1,1 miliardu korun