Hotel Praha i s poměrně rozsáhlými pozemky kolem dle očekávání koupil František Savov

Jak již motejlek.com informoval na facebooku, krachující Hotel Praha koupil od ruských vlastníků František Savov. Majitel poměrně rozsáhlého portfolia firem chce do budoucna kupovat i další ohrožená aktiva, jejichž cena bude odpovídat jeho představám. Příhodným financiérem smělého projektu může být jedna z kampeliček, kterou Savov vlastní.

V místě desetihektarového areálu dnešního Hotelu Praha vznikne rezidenční bydlení. V zásadě jde o velmi rozumný projekt. Otázkou je, jestli sousedi v čele s Petrem Kellnerem budou hlučnou výstavbou nadšeni. Není proto vyloučeno, že by mohli od Savova areál nakonec raději koupit.

Čtyřicetiletý Savov měl v Hotelu Praha svoje lidi už zhruba rok. Objekt udržovali ve stavu, aby nedošlo k jeho úplné devastaci. Před druhou světovou válkou patřily pozemky do majetku impéria mocné rodiny Petschkových. Mezi světovými válkami šlo o výrazně nejbohatší rodinu v Československu.
-mot-

Předcházející článek

ČEZ pod vedením Martina Romana prodal lukrativní firmu I & C Energo, napojenou na Temelín. Skrytě ji kontroloval Romanův právník

Následující článek

NetClub s Miroslavem Motejlkem