Hušákův ministr financí Jan Prádler dnes končí ve všech funkcích v Sazce i v ČSTV

V Sazce se dějí věci. Po patnácti letech končí ředitel finanční divize, II. zástupce generálního ředitele a člen dozorčí rady Jan Prádler. Jednapadesátiletý ministr financí Sazky byl v minulosti nejbližším spojencem/spolupracovníkem generálního ředitele Aleše Hušáka. V posledních letech ale jejich vztah ochladl.

Letos v červnu Prádler přibral další funkci. Začal řídit finanční toky Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který je s téměř 68 procenty dominantním akcionářem loterijní společnosti.

Sazka prožívá nejhorší období za posledních 54 let. Všichni se proti ní/Hušákovi spikli – Standard & Poor’s jí třikrát srazila rating, banky jí nechtěji poskytnout střednědobé financování, schopnější konkurence roste na její úkor, zisky jí klesají, peněz nemá nazbyt. Pokračovat by se dalo hodně dlouho. A teď ještě odchod „milovaného“ a hlavně o veškerém dění v Sazce velmi dobře obeznámeného Prádlera.

Ten se včera rozloučil následovně: „Kolegové, kamarádi, zítra končím po vzájemné dohodě ve všech funkcích v Sazce a na ČSTV“.
-mot-

ještě k Prádlerovi

http://www.motejlek.com/dlouholety-financni-reditel-sazky-pradler-ma-pod-kontrolou-finance-cstv

Předcházející článek

Napětí bude trvat jen (až) do úterka

Následující článek

Öt csehszlovák is dollármilliárdos