Igor Fait ovládl další kus slovenské Senice

Slovenské záhorské městečko Senica poblíž českých hranic je důležitým bodem na mapě pro investiční skupinu Jet Investment brněnského miliardáře Igora Faita. Mohutně tam investoval do továrny na technická vlákna Slovkord PLUS a v okolním industriálním areálu pracuje na celkem velkém developerském projektu. Aktuálně od radnice získal další sousto, přilehlé autobusové nádraží.

Ještě loni touto dobou se nad Senicí tyčila její letitá dominanta, 85 metrů vysoký komín zkrachovalého Slovenského hodvábu. Nástupnická developerská společnost Slovenský hodváb PLUS z portfolia Jet Investment komín loni v prosinci srovnala se zemí a dál pokračuje v sanaci zhruba třicetihektarového industriálního parku. Ten nyní rozšířila akvizicí autobusového nádraží, sousedícího na východní straně. Ačkoliv odhadní cena nádraží byla lehce pod milion eur, Slovenský hodváb PLUS vyhrál ve veřejné obchodní soutěži s nabídkou 450 tisíc eur. Nádraží musí nadále sloužit svému účelu, investor ale po rekonstrukci může budovu a okolní prostory využít komerčně.

Slovenský hodváb PLUS hodlá celý areál po sanaci s výjimkou už nyní využívaných částí, jako je ta patřící Slovkordu, rozprodat dalším investorům ať už pro průmyslové, nebo komerční účely. Pozemky a budovy s celkovou plochou zhruba 260 tisíc metrů čtverečních už nyní nabízí realitní kancelář Sedlák, dosud ale nebylo nic prodáno.
-pes-

Předcházející článek

Budoucnost slovenských médií v rukou Vajdových

Následující článek

EPH dnes získá nejvyšší komín v Německu a přilehlý důl