Insolvenčním správcem vykradeného Metropolitního spořitelního družstva bylo jmenováno Sisákovo dvojče Ivo Hala

K nepochopitelnému kroku přistoupil předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra. Čestný prezident Soudcovské unie jmenoval insolvenčním správcem Metropolitního spořitelního družstva Ivo Halu, spojence, obchodního partnera a téměř dvojče proslulého bankovního a finančního piráta Petra Sisáka. Vztah mezi oběma lze přirovnat k dvojici Vito Corleone/Tom Hagen.

Vykradené Metropolitní spořitelní družstvo, které se s třinácti miliardami vkladů stalo největší kampeličkou v zemi a z něhož bylo podle odhadu motejlek.com ukradeno 4 až 6 miliard korun, podalo samo na sebe návrh na zahájení insolvenčního řízení 18. prosince. O den později Vávra jmenoval insolvenčním správcem Halu. Ke zveřejnění této politováníhodné a nemravné skutečnosti došlo až 23. prosince. Celá událost je krajně podezřelá – obejití likvidátora a ČNB, načasování, osazenstvo, včetně nahlášených věřitelů. Zasáhnout by měly příslušné orgány (policejní složky, nový ministr spravedlnosti), jinak dojde k miliardovým škodám.

Metropolitní spořitelní družstvo přišlo před týdnem z rozhodnutí České národní banky o povolení působit jako družstevní záložna. Tím byl de facto vypuštěn Kraken v podobě dua fatale Sisák/Hala.
-mot-

Sisák a Hala v článcích motejlek.com

Předcházející článek

Přejeme všem bohatého Ježíška, pohodu a hlavně pevné zdraví!

Následující článek

Pivovar Svijany má nejvyšší zisk na jeden půllitr prodaného piva mezi všemi českými pivovary