Jak se tvoří výsledky finančních institucí aneb lakování na růžovo?

Dnešní informací dne je pro ekonomy zpráva, že i přes nepříznivou finanční situaci roku 2009 zvýšily tuzemské banky a spořitelny čistý zisk téměř o třetinu na 60,2 mld. Kč. Jestli všechny banky a spořitelny účtují tak, jak NLB Factoring a.s., jež patří na tuzemském trhu mezi největší poskytovatele factoringu, máme se v dalším období na co „těšit“.

Jak vyplývá z internetových stránek této společnosti, obrat za IV. kvartál roku 2009 dosáhl 2,5 mld. CZK, což je o více než 42 % více, než v předcházejícím kvartálu. Nic se ale nepíše o tom, že dva z největších klientů NLB Factoring a.s a to společnosti Karimpex a.s. a Czech distribution logistic a.s. jsou v insolvenčním řízení, když celková angažovanost factoringové společnosti je u obou společností cca 300 mio Kč a vymahatelnost v insolvenčním řízení je okolo 1 %, což při shlédnutí insolvenčního rejstříku a postupu zpeněžování majetku u těchto společností, vyvolává lehký úsměv, poněvadž moc majetku ke zpeněžení u obou společností není.

Bude zajímavé sledovat, jak se jediný akcionář NLB Factoringu a.s., a to Nova Ljubljanska banka d.d., Ljubljana, Trg republike 2, Slovenia zachová k představenstvu, když dle kuluárních zpráv chce Nova Ljubljanska banka tuto společnost transformovat na samostatnou bankovní společnost. Buďme tedy zvědavi na roční výsledky factoringové společnosti a na zprávu auditora, jak se firma vypořádala s těmito a jinými společnostmi v insolvenci.
-nik-

Předcházející článek

Agropol Group jako firma definitivně končí, se vším všudy ji pohltí Agrofert Holding

Následující článek

Zelení loni jedinou demokratickou parlamentní stranou, která vykázala zisk