Jaromír Soukup spustí nemilosrdnou válku. Kampaň nekupujte deníky, už je nepotřebujete …, poběží na všech celoplošných televizích

Mediální dravec v nejlepších letech Jaromír Soukup zřejmě už tuto neděli spustí dlouhou řež s českými deníky a potažmo i jejich vydavateli. Na všech celoplošných televizích se postupně objeví kampaň „nekupujte deníky, už je nepotřebujete. Stačí Vám časopis Týden a tyden.cz“. Drobné změny sloganu nejsou vyloučeny. Odstartována by měla být na Nově, někde kolem hlavních zpráv.

Kampaň poběží tak dlouho, dokud nebude dosaženo cíle: změna spotřebitelského chování kupujících. „Síly na to máme dost“.

Kromě drsné, ale zajímavé konfrontace, půjde o promování časopisu Týden. Přesněji bude prezentován vývoj jeho prodejnosti. Soukup je připraven snížit cenu Týdne až pod úroveň hlavních tuzemských deníků.

Soukupova logika vychází z toho, že denní události budou doménou elektronických médií (internet, televize, rozhlas). Kauzy a komentáře lépe pokryjí týdeníky. Obojí je součástí jeho portfolia.

Vzhledem k Soukupově pozici na trhu s reklamou, půjde o pořádný zásek do mediálního trhu. Navíc přirozený spojenec František Savov, jehož síla/portfolio je mnohem větší, než by se mohlo na první pohled zdát, má spadeno na Economii (vydává Hospodářské noviny) a především mohutně na Mafru (MfDNES, Lidové noviny).
-mot-

Předcházející článek

Babiš expanduje do Podkrkonoší. Jde o jeden z mála regionů ČR, kde dosud není silně zastoupen

Následující článek

Vypečená energetická transakce v širších souvislostech