Ještě k JSW/NWR: Americký vydavatel si stojí za informací, že Poláci mají zájem o české doly

Včerejší zpráva, v níž jsme citovali informaci byznysového serveru www.intellinews.com, že polská Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) má „potenciální zájem“ o koupi New World Resources (NWR), vyvolala značné pozdvižení. Zatímco JSW zájem popřela, americký vydavatel zmíněného serveru trvá na pravdivosti jím zveřejněných informací.

Úvod citované zprávy v originále zní: „Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), Poland’s largest listed coalminer, is potentially interested in an acquisition of the Czech Republic’s New World Resources (LSE:NWR), a company director told IntelliNews/Capitol Intel.“ Později je v článku citovaný v jiné souvislosti CEO polského těžaře Jarosław Zagórowski. Spojení „company director“ jsme si spojili s ním. Poté, co JSW popřela, že by Zagórowski či kdokoliv jiný z vedení řekl cokoliv o potenciálním zájmu o akvizici NWR, jsme kontaktovali amerického vydavatele serveru Jamese Hammonda. Opravil naše domnění, že v článku jde o citaci Zagórowskiho, zároveň ale uvedl, že jeho zdroj z JSW je důvěryhodný a že za informacemi o zájmu Poláků o NWR a její české doly OKD pevně stojí.

Zástupce JSW slíbil v telefonickém hovoru, že se společnost pokusí prověřit, jak a od koho se informace na www.intellinews.com dostala.
-pes-

Předcházející článek

JSW prý o NWR nestojí, zpráva si zatím stihla pohrát s akciemi

Následující článek

Penta Investments: Z vlků se stali ovčáčtí psi